O Teamu

O Teamu HC Kozubová

Tým HC Kozubová vznikl neoficiálně v roce 1997, kdy několik hráčů začalo chodit hrávat do Českého Těšína s jinými týmy. Hráči se začali scházet jednou týdně na ledové ploše v Českém Těšíně. Tenkrát ještě ledová plocha nebyla krytá.
Od roku 2002 se začal formovat tým. Postupně se připojovali další hráči, kupovala se výstroj a hra se trochu zkvalitnila.

V roce 2005 vznikla první verze týmového loga a první verze webových stránek. Na začátku sezóny 2007/2008 bylo vytvořeno nové logo, které platí dosud.

V sezóně 2007/2008 se staly rovněž dvě významné události. Tou první je vytvoření první série hokejových dresů a malých reklamních dresíků. Tou druhou je účast na prvním hokejovém turnaji.
Tým se scházi stále na ledě v Českém Těšíně. Tréninky se hrají vždy v sobotu ráno. Přes léto se hraje  na zimáku v Třinci.  Celkem je v týmu cca 20 hráčů. Jádro mužstva tvoří zhruba 8 hráčů. Na soupisce najdete i hráče, kteří se účastní jen vyjímečně, nebo už skončili.

Sezona 2009/2010 byla zahájena s několika změnami. Tou první je zaregistrování vlastní doény hckozubova.cz, tou druhou je předělání stránek do redakčního systému JOOMLA! a další z toho vyplývající je snaha více využívat náš web ke komunikaci a k prezentaci.Odehráli jsme několik přátelských utkání s podobnými týmy jako Kozubka a uspořádali jsme hokejový turnaj HC Kozubová CUP, na kterém jsme obsadili druhé místo.

Historicky první sezóna kdy skutečně o něco jde je v roce 2010/2011. Vznikla Beskydská amatérská liga a jedním ze zakladatelů je Martin Lisztwan, který je  zvolen i jejím předsedou.
Kozubka je účastníkem Beskydské amatérské ligy BAHL.V prvním ročníku se souteže účastní 6 mužstev. V základní části se odehrílo 10 zápasů v playoff dalších 5. Nakonec jsme se probojovali na finálový den v třinecké WERK aréně a v zápase o třetí místo jsme prohráli se Stříteží 2:1.
Kozubová vyhrála základní část BAHL 2010/2011, obdržela nejméně gólů v ZC. Individuální ocenění dosáhl Martin Lisztwan, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem BAHL ročníku 2010/2011 a zároveň obsadil třetí místov v kanadskm bodování BAHL. Brankář Milan Ligocki dosáhl nejmenšího průměru 1,14 branky na zápas. Martin Di-Giusto vyhrál kanadské bodování obránců.
Celkem bylo v sezóně odehráno 54 zápasů včetně tréninku.
Dále jsme se organizačně podíleli na několika akcích v blízkém regionu: Sraz veteránů Milíkov, Den Obce Milíkov, Sraz Mustangů Milíkov.

Sezóna 2011/2012 byla opět ve znamení ligy BAHL. Ligy se účastní celkem 8 mužstev. Základní části se odehrálo 14 zápasů a v playoff dalších 7. Kozubová nezačala ligu dobře a trápila se celou základní čast. Nedávaly se góly, hra byla špatná. Do playoff vstupujeme ze sedmého místa. Ve čtvrtfinále jsme se však probudili a vyřadili druhý tým základní části Torpedo Havířov 2:0 v sérii (2:0, 6:1). V semifinále jsme narazili na Hrádek. Po perfektním výkonu jsme vyřadili  i Hrádek opět 2:0 v sérii (5:4 a 5:4 SN). Opět jsme se tedy probojovali na finálový den v Třinci. Zde narážíme opět na Střítež a opět prohráváme temtokráte 4:1. Nicméně máme  stříbrnou medaili. V sezóně někteří nejvytíženější hráči odehráli kolem 60ti zápasů.
Několik našich hráčů se probojovalo i do reprezentace na Igrzyszka Polonijne, kde se utkali třeba s USA či Kanadou.