KOZUBOVÁ je ve finále BAHL !!!

Ve čtvrtek 9.2. bylo na programu druhé utkání semifinále playoff protiu Hrádku. Sestava byla díky vynuceným změnám  trochu odlišná od prvního zápasu. Kozubka vstoupila do zápasu s chutí a podobně jako v prvním zápase si hned na začátku vytvořila dvougólové vedení. U prvního gólu našel Karch před brankou Kowalu a u druhého gólu zase Kostka mezeru mezi tyčkou a betonem Glety 2:0. " Řekli jsme si, že musíme jít do Hrádku  důrazně v jejich třetině a  to se vyplatilo", řekl Kostka. Vedení ovšem trvalo pouze tři minuty. Hrádku se podařilo snížit na 1:2. Nahozený puk Pyszka skončil za zády Ligockého. V první třetině měla více ze hry Kozubka.

Druhá třetina byla plně v režii soupeře. Hrádek perfektně bruslil, vyměňoval si krátké přihrávky a několikrát dostal Kozubovu pod tlak. Tak jako první třetina patřila Kozubové, tak druhá jednoznačně Hrádku. Nejdříve ve 23 minutě vyrovnal Górny,chvíli nato ve 26. minutě poslal Hrádek do vedení z brejku Branczyk a zkázu dokonal ve 29. minutě kapitán Szlauer. Kozubová tak rázem ztratila nadějné dvougólové vedení a v té chvíli by si na vsadil málokdo, prohrávala totiž 2:4. Na konci třetiny se však podařilo krásnou střelou od modré vykřesat naději Szotkowskému, když snížil na 3:4.

Do třetí třetiny šla Kozubová s odhodláním porvat se o výsledek a bojovat až do konce. Kýžený vyrovnávací  gól přišel v 39. minutě. Kdy po vybojovaném puku Heczka prostřelil všechno hrající trenér Kozubové Szotkowski a korunoval tak svůj výkon druhým gólem v zápase. "Za stavu 2:4 jsme nesložili zbraně, udělali o přestávce vítr na střídačce a zdá se že to pomohlo. Hráči jeli na doraz a to se vyplatilo". Čím si vysvětlujete ty dva góly z pozice obránce: "Mě to tam zpočátku sezóny nepadalo, ale za ty roky vím že po Vánocích to je vždycky lepší, proto jsem nepropadal panice"...podotkl vysmátý Szotkowski.

Vyrovnaný stav po třech třetinách přinesl nájezdy. V těch podal fantastický výkon brankář Kozubové Ligocki, když zneškodnil všechny tři nájezdy Hrádku. Navíc Osmanczyk z Kozubové  svůj nájezd proměnil a Kozubová tak mohla slavit historický postup do finále.
" Po té bídě na začátku sezóny je to docela velké překvapení, že jsme to dotáhli ze sedmého místa až do finále",  zakončil obránce Fajkoš.

Je však jisté, že KOZUBOVÁ bude hrát finále v Třinecké  WERK aréně  26.2.2012 od 18.00 hodin proti Stříteři. Máme tak možnost odčinit loňskou porážku v zápase o třetí místo od stejného soupeře.

Zápas 24.  BAHL semifinále PLAYOFF  - 9.2.2012 - druhý zápas série

HC Kozubová - HC Hrádek
5:4 SN (2:1, 1:3, 1:0) - stav série 2:0, Kozubová postupuje do finále

4. Kowala (Karch), 7. Kostka, 30. Szotkowski L. (Karch), 39. Szotkowski L. (Heczko D.), SN. Osmanczyk

O: Di-Giusto, Szotkowski L. - Fajkoš, Kostka
U: Karch, Heczko D., Kowala - Osmanczyk, Lisztwan, Mechel - Szotkowski T.,  Bocek

Zásahy brankářů: 18:15

Zápas 23.  BAHL semifinále PLAYOFF  - 2.2.2012 - první zápas série

HC Kozubová - HC Hrádek  5:4 (3:0, 1:0, 1:4) - stav série 1:0

1. Kostka, 13. Lisztwan (Osmanczyk), 14. Heczko D., 27. Karch, 45. Bocek (Heczko D.)

O: Di-Giusto, Worek - Fajkoš, Macoszek - Szotkowski L., Brauner
U: Karch,Kostka, Kowala - Osmanczyk, Lisztwan, Mechel - Szotkowski T., Heczko D., Bocek

Zásahy brankářů: 13:15