Hodnocení sezóny 2009/2010

Tato sezóna začala poměrně brzy a to již v červenci. Během prázdnin se odehrály 4 zápasy z nichž 2 byly proti silnějším soupeřům jako je Hrádek a Střítež. Zatímco Hrádek nás přejel Střítež jsme porazili. Během sezóny jsme se Stříteží sehráli několik zápasů. Ikdyž tyto zápasy byly v sobotu a poměrně těžko jsme se na ně scházeli kromě jednoho jsme všechny zvládli vítězně.

Dalším milníkem byl námi pořádaný turnaj. Myslíme si, že na to že to bylo poprvé se to celkem povedlo. Sice jsme jako pořadatelé nevyhráli, ale výsledky byly celkem uspokojivé. Předpokládáme, že další ročník se uskuteční v listopadu 2011.

Celkem jsme se nakonec zúčastnili 3 turnajů. Ten náš již byl hodnocen, ten Hradecký byl výsledkově slabší, nicméně výsledky odpovídaly naší hře. Ten třetí v Polsku byl herně obdobný jako turnaj v Hrádku.

Naše hra v tréningu kypí sebevědomím, fintičkama ale jakmile přijde turnaj tak se bojíme hrát. Zbavujeme se puku, netvoříme a podle toho pak ty zápasy vypadají. Špatné návyky z tréningů se do detailu přenášejí do mistráků a pak to samozřejmě ovlivňuje celý výsledek. Neproměňování šancí to je kapitola sama pro sebe. Ale by to nebyla jen kritika, tak si myslím, že u některých je vidět pokrok.

Co se týče našeho cíle trénovat buly, tak ten se nám splnil. Začal s námi chodit Jarin, který nám hází buly a píská ofsajdy, a na turnaji byly buly o něco lepší než minule. Jarda je rovněž náš servisman a zajišťuje nám různé věci kolem zápasů, focení, atd.. prostě taková holka pro všechno :-). Takže za to, že se o nás stará mu patří dík.

Kádr se oproti minulé sezóně trochu doplnil jak o zkušenější hráče tak o nováčky. Co se týče nováčku tak musí makat, a za 2-3 sezóny budou přínosem. Podmínkou je aby chodili co nejvíce a hráli, jinak nebude posun žádný.

Hodnocení jednotlivců je vždycky problematické, takže ho moc nebudu rozebírat, jelikož jedeme za jeden mančaft, přesto patří dík golmanovi Milanovi. Ten s námi začal chodit po zranění Vency a nakonec s námi odehrál přes 40 zápasů, a postupem času jde s výkony nahoru. Dále dík patří Slavovi, který jako jediný odehrál všechny zápasy.

Pro příští sezónu je ve hře hokejová liga, tak uvidíme jak to dopadne, za HCK jsme se téměř všichni shodli na tom, že bychom do toho šli.

Pro příští sezónu bych chtěl navrhnout jednu novinku a to trénink. Každý sudý týden by se mohl před sobotním ranním přátelákem (od 6-8) uskutečnit hodinový trénink (od 5-6) na kterém můžeme potrénovat některé věci co nás trápí.

Celkově bych považoval sezónu za úspěšnou, zahráli jsme si dost, nikomu se nic závažného nestalo a hlavně máme chuť v tom pokračovat (aspoň doufám). Takže se těším na květnovou akci 22.5. a taky na další sezónu. Pořádně potrénujte v letní přípravě a od srpna jedem znova.....

Berte to tak že to je můj pohled na věc a spousta z Vás bude mít v určitých věcech jiný pohled. Ať už jde o nominaci, o sestavu, nebo o další věci. Ale vždycky je mým cílem vyhrát a tomu přizpůsobuju vše.

Martin