Hradecký mundial 2010

V pátek 26.3.2010 se uskutečnil další ročník hokejového turnaje Hradecký mundial. Tentokráte se zúčastnila pouze 4 mužstva Hrádek Pila, Hrádek Suszynka, Czarne Pantery a HC Kozubová. Náš tým odehrál celkem tři zápasy s bilancí 3 proher. Výsledkem je celkové čtvrté místo ze čtyř s pouhým jedním uhraným bodem. První zápas jsme prohráli s týmem Hrádek Pila (pozdější vítěz) až po samostatných nájezdech 3:4 (SN), druhý zápas jsme prohráli s týmem Hrádek Suszynka 1:3 a poslední zápas byl už díky odevzdanému výkonu exhibicí v podání Panterů, kteří nakonec vyhráli 1:7. Celkově jsme opět doplatili na neproměňování šancí, bez gólů se nedá vyhrávat. Příslibem je výkon golmana Milana, který byl draftován tuto sezónu, a díky zranění našich dvou golmanů Vency a Toma odchytal všechny tři zápasy.

Zápas proti Hrádek Pila

zápas č.12
První zápas jsme začli z ostra. Od začátku bylo vidět že každý má sil na rozdávání. Hrálo se velmi rychle, mančaft makal naplno. Se soupeřem jsme se přetahovali o vedení, před koncem jsme vedli, ale soupeř dokázal vyrovnat. Dva góly zajistil Marek Bocek, první brejkovou trefou a druhý po precizním forčekingu. Třetí gól vsítil po vyhraném buly Lisztwana a přistrčení David Karch. Několik gólových šancí zneškodnil golman. Vzhledem k tomu, že utkání skončilo remízou došlo na nájezdy. V nich jeli za Kozubovou postupně Lisztwan, Brauner a Di-Giusto ani jeden  nedal a tak se bodík stěhoval k hostům. Bylo to troufám si říct jedno z nejlépe zahraných utkání co jsme kdy v historii hráli.

HC Kozubová - Hrádek Pila 3:4N (2:1)

O: Di-Giusto M.,  Sikora S. - Macoszek M., Fajkoš T.

U: Kostka L., Lisztwan M., Karch D.(1),-  Bocek M.(2), Sikora L., Brauner V., Kowala R.

3stars :
1. Bocek M., 2. Karch D., Ligocki M.

Zápas proti Hrádek Suszynka

zápas č.13
Ve druhém zápase v pořadí jsme se střetli s týmem Hrádek Suszynka. V utkání jsme dokonce vedli, to když z úniku Karch přihrával před branku a nepokrytý Lisztwan zajistil vedení. Jenže to byl první a poslední gól v tomto zápase. Hrádek dobře kombinoval, my jsme často propadali a hrozily brejky, které ovšem golman Milan pochytal.  Dobrou práci odváděl rovněž Martin Di-Giusto na beku. Měli jsme několik šancí na vyrovnání ovšem nabízené šance jsme zahodili a tak jsme nakonec prohráli.

HC Kozubová - Hrádek Suszynka 1:3  (1:2)

O: Di-Giusto M.,  Sikora S. - Macoszek M., Fajkoš T.

U: Kostka L., Lisztwan M.(1), Karch D.,-  Bocek M.(2), Sikora L., Brauner V., Kowala R.

3stars :
1. Ligocki M., 2. Di-Giusto M., 3. Lisztwan M.

Zápas proti Czarne Pantery

zápas č.14

Poslední zápas turnaje jsme hráli hned po Hrádku proti Panterům. Zápas začal vyrovnaně ovšem po chvíli se Panteři ujali vedení. Na jejich vedoucí gól jsme stačili odpovědět ještě během prvního poločasu. Karch dostal přihrávku do jízdy, protáhl se kolem beků a zavěsil 1:1. Ovšem Panteři hráli dále svou jednoduchou hru a to jim nakonec přineslo další gól. Poločas končil za stavu 1:2. Tento výsledek byl nadějný pro poločas druhý, ale opak byl pravdou. Od začátku druhé půle byla na nás znát obrovská únava se kterou jsme se těžce vyrovnávali a zároveň na ni těžce dopláceli. Nicméně chtěli jsme výsledek otočit, proto jsme začali hrát hodně ofenzivně, vytvořili jsme si spoustu šancí, jen v koncovce jsme trefovali buďto tyčky nebo brankáře. Zápas se nakonec dohrával v exhibiční náladě, jelikož díky našemu dni otevřených dveří soupeř za druhý poločas nastřílel 5 gólů a zvítězil hladce 1:7.

HC Kozubová - Czarne Pantery 1:7  (1:2)

O: Di-Giusto M.,  Sikora S. - Macoszek M., Fajkoš T.

U: Kostka L., Lisztwan M., Karch D.(1),-  Bocek M, Sikora L., Brauner V., Kowala R.

3stars :
1. Di-Giusto M., 2.  Karch D., 3. Bocek M.